Na jaře roku 2014 mně to nedalo a i přes nevelkou znalost angličtiny jsem začala studovat G1 kurz na PawPeds a po dvou měsících jsem dostala svoji první stuhu - absolvovala jsem kurz. Moje nadšení bylo veliké a tak jsem se rozhodla i pro G2 a G3. Kurz G3 jsem ukončila v roce 2016 a nyní se již věnuji učení nových stejně nadšených "žáčků" jako jsem byla tenkrát já. 

Ráda bych podotkla, že podle mého názoru by každý, kdo chce chovat zvířata, měl absolvovat nejméně první a druhý stupeň tohoto kurzu.
A lidičky, kteří mají kočičku "na mazlíka" aspoň první stupeň. Zabránilo by se tak mnoha bolestivým chvilkám, které mohou vzniknout pouhým nedostatkem znalostí.

Všichni však nemáme pro angličtinu buňky,
to chápu, takže se snažím (pomalu, ale jistě) kurzy přeložit do češtiny, aby byly dostupné všem. 

Kurz G-1 je již přeložen a zájemci o studium v českém jazyce se můžou již přihlašovat.

PawPeds

vzdělávání

rodokmeny

učitelství

Pokud chce člověk dělat svého koníčka svědomitě a tím víc, když jde při tom o práci se živými tvorečky, musí o tom, co dělá něco vědět. Proto jsem se začala vzdělávat v oblasti chovu koček již dávno předtím, než k nám přišla naše první kočka - Ježevička.

Začalo to četbou knih, pátráním po internetu, mluvením se staršími chovateli a po čase moje snaha vědět více a hlavně starat se o moje kočulínky co nejlépe zahájila spolupráci s PawPeds. Jedná se o švédskou vzdělávací instituci, která působí v oblasti chovu zvířat a orientuje se zejména na zdraví. 

Naše spolupráce začala v roce 2011, kdy jsem byla oslovena, zda bych nebyla ochotná vkládat rodokmeny sibiřských koček do databáze. Byla jsem vysloveně nadšená, jelikož studiu rodokmenů jsem se stejně věnovala, a tak proč to nespojit i s něčím užitečným pro jiné chovatele. Během této "práce" (záměrně v uvozovkách, jelikož je to čistě dobrovolná činnost), jsem poznala spoustu úžasných lidiček, kteří pracují pro PawPeds, zejména pro PawPeds Akademii. Jedná se zejména o Ulriku Olsson, která v roce 2000 tento projekt iniciovala, dále Dagny Dickens a Marion Zimmerman (neúnavné ženy, které na projektu pracují ve dne v noci).

Contact: CHS NEVA BRILLIANCE*CZ, Okna, Liberecký kraj, 471 62, The Czech Republic, email: lepkovah@seznam.cz

© 2016 by Neva Brilliance, CZ. Proudly created with Wix.com

  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now