Campus Felinarium

vzdělávání

učitelství

Pokud chce člověk dělat svého koníčka svědomitě a tím víc, když jde při tom o práci se živými tvorečky, musí o tom, co dělá něco vědět. Proto jsem se začala vzdělávat v oblasti chovu koček již dávno předtím, než k nám přišla naše první kočka - Ježevička.

Začalo to četbou knih, pátráním po internetu, mluvením se staršími chovateli a po čase moje snaha vědět více a hlavně starat se o moje kočulínky co nejlépe zahájila spolupráci s PawPeds. Jedná se o švédskou vzdělávací instituci, která působí v oblasti chovu zvířat a orientuje se zejména na zdraví. 

Naše spolupráce začala v roce 2011, kdy jsem byla oslovena, zda bych nebyla ochotná vkládat rodokmeny sibiřských koček do databáze. Byla jsem vysloveně nadšená, jelikož studiu rodokmenů jsem se stejně věnovala, a tak proč to nespojit i s něčím užitečným pro jiné chovatele. Během této "práce" (záměrně v uvozovkách, jelikož je to čistě dobrovolná činnost), jsem poznala spoustu úžasných lidiček, zejména pro PawPeds Akademii. Jedná se zejména o Ulriku Olsson, která v roce 2000 tento projekt iniciovala, dále Dagny Dickens a Marion Zimmerman (neúnavné ženy, které na projektu pracují ve dne v noci).

G1OwlSmall.gif

Absolvované kurzy v dřívějších letech:

PawPeds:

G1, G2 a G3.

Učitelství pro G1